Zastosowanie klinkieru elastycznego Elastolith
Gdzie? Wszędzie!
dom wielorodzinny wykorzystujący płytki elewacyjne Elastolith

Dla Indywidualnego Odbiorcy

który planuje obłożyć elewację swojego domu klinkierem, wykonać klinkierowy cokół, wymurować ogrodzenie lub nadać swojemu wnętrzu rustykalny charakter elastyczne płytki klinkierowe Elastolith to wspaniały produkt. W dobie wielkich oszczędności każda złotówka wydana na budowę lub remont ma dla inwestora niebagatelne znaczenie. Dzięki unikalnym i jedynym w swoim rodzaju właściwościom - elastyczność, banalnie prosty montaż, brak potrzeby użycia skomplikowanych narzędzi - Elastolith jest najbardziej przyjaznym produktem budowlanym na rynku klinkieru i elewacji. Pozwala to na duże oszczędności w zakresie wykonawstwa, gdyż każdy indywidualny inwestor jest w stanie wykonać wszystkie prace sam lub przy pomocy rodziny, przyjaciół, bez względu na płeć, wiek czy zdolności techniczne, używając takich narzędzi jak , min: nożyczki i pędzel.

Dla Profesjonalego Wykonawcy

elastyczne płytki klinkierowe oferują skrócenie czasu montażu o ponad połowę. Poprzez swoją małą grubość, ok. 3 mm, Elastolith eliminuje potrzebę dodatkowego spoinowania wymaganego przy tradycyjnych ceramicznych płytkach klinkierowych. Specjalny klej, w wybranym kolorze, jest jednocześnie fugą, którą wykonujemy w trakcie montażu przy pomocy mokrego pędzelka. Oszczędności związane z kilkudniowym czekaniem na możliwość dodatkowego wypełnienia spoin po wyschnięciu kleju, przestoju na budowie, kosztów dłuższego użycia rusztowań, zakupu i składowania dodatkowego materiału, czy zużywania się drogich narzędzi itd. są znaczącymi kwotami. Niska waga elastycznych płytek klinkierowych Elastolith, ok. 4,0 - 4,5 kg na 1 m płytek, pozwoli na daleko idące oszczędności związane z transportem i magazynowaniem materiału.

Na Dużych Obiektach

wielorodzinnych, komercyjnych lub przemysłowych niska waga elastycznej płytki klinkierowej pozwoli na oszczędności związane z dodatkowym oparciem elewacji i wzmocnień fundamentów, a także skomplikowanych i drogich systemów mocowań, kotwień czy pod konstrukcji. System Elastolith, płytka klinkierowa i klej, waży ok. 6,2 kg na 1m i jest jednym z najlżejszych systemów elewacyjnych. Pozwala to na montaż bezpośrednio do każdego rodzaju docieplenia, bez znaczenia, czy jest to styropian czy wełna mineralna. Po uprzednim zagruntowaniu powierzchni Elastolith można, również nakładać bezpośrednio na mur betonowy, z bloczków ceramicznych lub gazobetonowych. Jedyna w swoim rodzaju elastyczność płytek klinkierowych Elastolith może chronić elewacje przed pęknięciami spowodowanymi osiadaniem ścian budynków lub nawet niewielkimi ruchami tektonicznymi. ELASTOLITH sprawia, że elewacja pracuje.

Okładzina Fasad

System Elastolith, który składa się z elastycznej płytki klinkierowej oraz kleju specjalnego Elastolith, jest od ponad 50 lat z powodzeniem stosowany do wykonywania wysokiej jakości okładzin fasad - zarówno przy budowie nowych budynków , jak i w przypadku renowacji. W tym czasie niezliczona ilość domów, osiedli mieszkaniowych, budynków komercyjnych, centrów(?) handlowych, biurowców i innych wszelkiego typu obiektów na całym świecie zyskała wspaniałe wykończenie w formie elastycznej płytki klinkierowej pochodzącej z Holandii, kraju o średniowiecznych tradycjach budowlanych przy użyciu cegły klinkierowej. Elastolith podtrzymuje te tradycje, dbając o elegancki i naturalny wygląd elewacji przy wielokrotnym obniżeniu jej kosztów. Elastyczne płytki Elastolith dbają o elegancką, harmonijną strukturę klinkierową.

Okładzina Ścian Wewnętrznych

Zadbaj o niezwykłą atmosferę w swoim mieszkaniu. Możesz zdecydować się na jasną biel, wyrazistą ciemną czerwień lub jeden z wielu innych ciepłych odcieni kolorystycznych oferowanej przez nas elastycznej płytki klinkierowej. Zastosowanie niepowtarzalnej elastycznej płytki klinkierowej Elastolith to gwarancja jedynego w swoim rodzaju klimatu i oryginalności Twojego wnętrza. Wnętrza, które z niezmierną łatwością "wymurujesz" sam. Dlatego są również cenione i chętnie wykorzystywane przez dekoratorów wnętrz.

Element Dekoracyjny

Ogrodzenie? Cokół? Okrągły słup czy łuki ścian? To miejsca idealne dla elastycznej płytki klinkierowej ELASTOLITH. Gdzie zastosowanie tradycyjnego, twardego klinkieru łączy się z technicznymi trudnościami, które lawinowo mnożą koszty oraz czas montażu, system Elastolith jest w swoim żywiole. Unikalne właściwości elastycznych płytek klinkierowych Elastolith pomogą rozwiązać naprawdę każdy architektoniczny problem.

Inne Zastosowania

Oprócz wcześniej wymienionych zastosowań istnieje jeszcze wiele innych możliwości wykorzystania opisywanego produktu. Oto kilka przykładów: stacje transformatorowe, kominy, domy z elementów prefabrykowanych, budowa domów pokazowych czy garaże. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, co do możliwości zastosowania produktu, prosimy o skontaktowanie się z nami.

Przykład muru dwuwarstwowego wykończonego elastycznym klinkierem elasolith
mur dwuwarstwowy wykończony elastycznym klinkierem elasolith
klinkier w kolorze rotbunt
elastyczne płytki elewacyjne jako okładzina fasady